I dzień wiosny 2024

I Dzień Wiosny zorganizowaliśmy w duchu profilaktyki uzależnień i promowania dbałości o środowisko. Odbyły się warsztaty profilaktyczne ,,Z jakich powodów nie warto wypalać trawy” , których celem było rozbrojenie mitów że ,,bezpiecznym jest wypalanie traw w ekosystemie oraz w miarę bezpiecznym jest używanie przetworów konopi indyjskich,, . Warsztaty wraz ze specjalistami szkolnymi poprowadzili zaproszeni goście pan Artur Barć i pan Krzysztof Dobek. Wszystkie podejmowana przez nas działania biorą się z szeroko pojętej profilaktyki, która powinna wyprzedzać problem i polegać przede wszystkim na promocji zdrowego stylu życia. Warto też zaznaczyć, że nie ma cudownego środka, a my – specjaliści – nie jesteśmy cudotwórcami, ale możemy podejmować szereg działań uświadamiających młodym ludziom konsekwencje nieodpowiedzialnych decyzji.

W ramach Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski nie zapomniał o swoich kolegach i koleżankach i  zaprosił całą społeczność szkolną na stoisko z kompotami, orzeźwiająca lemoniadą i  swojskim chlebem z smacznym smalcem.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji kwiatowego dress codu oraz  kupowanie na stoisku Samorządu Uczniowskiego przygotowanych smakołyk