KLASA I LO

rok szkolny 2023/2024

Zestaw podręczników i programów nauczania Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego _ klasa 1
Przedmiot Nr dopuszczenia podręcznika Wydawnictwo Tytuł podręcznika, autor Program nauczania, autor Materiały dodatkowe
Język polski 952/1/2022/z1 952/2/2022/z1 WSiP Język polski. Oblicza epok. Zakres podstawowy i rozszerzony. kl. 1. cz. 1 i 2. NOWA EDYCJA. D. Chemperek, A. Kalbarczyk Oblicza epok. Program nauczania języka polskiego. Liceum ogólnokształcące i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Autorzy: A. Kalbarczyk, K. Olejnik brak
Język angielski 1129/2/2021 Macmillan Impulse 2 A2+/B1 Student’s Book C. McBeth, P. Reilly, K. Kotorowicz-Jasińska Program nauczania j. angielskiego dla III etapu edukacyjnego (4-letnie liceum ogólnokształcące i 5-letnie technikum) na podbudowie II etapu edukacyjnego (8-letnia szkoła podstawowa) poziom III.1.P – zakres podstawowy, poziom III.1.R – zakres rozszerzony, M. Krajewska, E. Piotrowska, A. Świgon Ćwiczenia – po ustaleniu z nauczycielem uczącym we wrześniu
Język niemiecki 1132/1/2022 Draco Język niemiecki: Machbar 1 .Autorzy: Christian Efing,Agnieszka Sochal,Monika Sroczyńska, Przemysław Wolski. Wydawnictwo Draco Program nauczania języka niemieckiego. Podstawa programowa wariant III.2 Autor: Christian Efing, Agnieszka Sochal, Monika Sroczyńka, Przemysław Wolski Zeszyt ćwiczeń do nauki języka niemieckiego. Machbar 1. Autorzy: Christian Efing, Agnieszka Sochal, Monika Sroczyńka, Przemysław Wolski
Filozofia 1063/2019 OPERON Filozofia. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Maria Łojek-Kurzętkowska Filozofia. Zakres podstawowy. Program nauczania dla szkół ponadpodstawowych (liceum, technikum). Maria Łojek-Kurzętkowska brak
Historia 1147/1/2022 WSIP Historia. Zakres podstawowy. Autorzy: Michał Norbert Faszcza, Radosław Lolo, Krzysztof Wiśniewski Historia. Program nauczania historii. Liceum ogółnokształcące i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Autor Jakub Lorenc brak
Historia i teraźniejszość 1155/1/2022 WSIP Historia i teraźniejszość. Podręcznik część 1. Autorzy: Izabella Modzelewska – Rysak, Leszek Rysak, Adam Cisek. Karol Wilczyński. Historia i teraźniejszość. Program nauczania historii i teraźniejszości. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Autorzy – Leszek Rysak, Izabella Modzelewska – Rysak brak
Geografia 983/1/2019 Nowa Era Oblicza geografii 1 zakres podstawowy R.Malarz M.Więckowski Program nauczania geografii w zakresie podstawowym dla LO i technikum, Oblicza geografii,E.M.Tuz, B.Dziedzic, B.Korbel brak
Biologia 1006/1/2019 Nowa Era Biologia na czasie 1, zakres podstawowy, autorzy: A.Helmin J.Holeczek Program nauczania biologii dla LO i technikum, zakres podstawowy ,,Biologia na czasie”, K. Kłosowska brak
Chemia 1-994/1/2020 Nowa Era To jest chemia 1 Program nauczania chemii w zakresie podstawowym dla liceum ogólnokształcącego i technikum -To jest chemia. R.Hassa, A. J. Mrzigod brak
Fizyka 1001/1/2019 Nowa Era Odkryć fizykę 1 Program nauczania fizyki dla LO i technikum. Zakres podstawowy. Odkryć fizykę. M.Braun W.Śliwa brak
Matematyka 971/1/2019 Nowa Era MATeMAtyka_1. Zakres podstawowy. W.Babiański, L.Chańko, K.Wej Program nauczania matematyki w liceum ogólnokształcącym i technikum. Zakres podstawowy .D. Ponczek brak
Informatyka 974/1/2022/z1 WSiP Informatyka 1. Zakres podstawowy. NOWA EDYCJA. Wanda Jochemczyk, Katarzyna Olędzka Program nauczania informatyki w liceum i technikum. Zakres podstawowy. Wanda Jochemczyk, Katarzyna Olędzka brak
Wychowanie fizyczne brak brak Nauczyciele wychowania fizycznego Autorski program nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Lubawie dla szkół ponadpodstawowych na podstawie programu nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum,,Ruch- zdrowie dla każdego 3 brak
Edukacja dla bezpieczeństwa brak brak brak Program nauczania EDB: LO, technikum, szkoła branżowa; autor Bogusława Breitkopf; WSiP brak
Religia AZ-4-01/18 19.09.2018 św. Wojciech Klasa I AZ-31-01/18-PO-4/20 Szukam wolności (red.) ks. dr Radosław Mazur Z Bogiem w dorosłe życie – W poszukiwaniu wolności brak
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
Historia 1190/1/2023 GWO Historia 1. Ślady czasu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakresy podstawowy i rozszerzony (do podstawy programowej z 2022 roku) Autorzy: Łukasz Kępski, Jakub Kufel, Danuta Musiał, Przemysław Ruchlewski, GWO, Gdańsk 2023 Dorota Jasik Wanda Królikowska Ślady czasu Program nauczania historii dla liceum ogólnokształcącego zakres rozszerzony brak
Wiedza o społeczeństwie 1148/1/2022 Nowa Era W CENTRUM UWAGI 1 (NOWY od 2022!)) Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres rozszerzony, S. Drelich, A Janicki, J. Kięczkowska, J. Komorowski, E Martinek, A. Peisert, Nowa Era, Warszawa 2022. W CENTRUM UWAGI. Program nauczania wiedzy o społeczeństwie w liceum ogólnokształcącym i techikum, zakres rozszerzony, Barbara Furman. brak
Biologia 1010/1/2019 Nowa Era Biologia na czasie 1, zakres rozszerzony, autorzy: M. Guzik, R. Kozik, R. Matuszewska, W.Zamachowski Program nauczania biologii dla LO i technikum, zakres rozszerzony ,,Biologia na czasie”, U. Poziomek brak
Chemia 1-991/1/2020 Nowa Era To jest chemia 1 Program nauczania chemii w zakresie rozszerzonym dla liceum ogólnokształcącego i technikum -To jest chemia. M.Litwin, S.Styka-Wlazło, J.Szymońska. brak
Język angielski realizacja podręcznika wybranego do j. angielskiego brak
Matematyka 988/1/2019 Nowa Era MATeMAtyka_1. Zakres podstawowy i rozszerzony. W.Babiański, L.Chańko, K.Wej Program nauczania matematyki w liceum ogólnokształcącym i technikum. Zakres rozszerzony .D. Ponczek brak
Geografia 973/1/2019 Nowa Era Oblicza geografii 1 zakres rozszerzony R.Malarz, M.Więckowski, P.Kroh Program nauczania geografii w zakresie rozszerzonym dla LO i technikum, E.M.Tuz, B.Dziedzic, B.Korbiel Maturalne karty pracy 1 zakres rozszerzony Nowa Era
Uczniowie dokonują zakupu podręczników w zakresie rozszerzonym tylko dla przedmiotów w wybranym profilu klasy !!! Podręcznik z języka angielskiego zostanie podany po ustaleniu z nauczycielem przedmiotu we wrześniu.