Doradztwo zawodowe

KIERUNKOWSKAZ KARIERY –
PORTAL DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY ZASTANAWIAJĄ SIĘ: JAKIE STUDIA WYBRAĆ?

            Drodzy Maturzyści! (i nie tylko)

   Mimo, że egzamin maturalny już „za pasem”, zapewne spora część z Was nie jest przekonana co do wyboru kierunku studiów. Dla takich ludzi w dobie pandemii powstało wiele portali doradczo – zawodowych, z których kilka jest naprawdę godnych zainteresowania. Portale te powinny też zainteresować młodszych uczniów, ponieważ im szybciej zdecydujecie się na wybór kierunku, tym łatwiej wybierzecie przedmioty, z których będziecie zdawać maturę.

   Poniżej przekazuję list przesłany na adres naszej placówki od twórcy portalu KIERUNKOWSKAZ KARIERY – Pana Przemysława Stadnika.

„Chciałbym podzielić się z Państwem oraz Uczniami Państwa szkoły pewną inicjatywą, której jestem autorem. Stworzyłem platformę internetową o nazwie Kierunkowskaz Kariery, na której  zamieszczam przeprowadzone przeze mnie rozmowy w formie wideo z absolwentami różnych kierunków studiów.
W trakcie moich rozmów poruszam tematy dotyczące rekrutacji, studiowania danego kierunku oraz możliwościach pracy po jego ukończeniu. Jestem przekonany, że moja inicjatywa będzie dla Państwa dużym wsparciem w prowadzeniu działań związanych z doradztwem zawodowym.

Uzupełnieniem przeprowadzonych przeze mnie rozmów jest szczegółowe omówienie danego kierunku. Każdy kierunek studiów jest omówiony pod względem:

   – przedmiotów, które przyszły student napotka w toku studiów;
  –  popularności danego kierunku studiów;
   – rankingu uczelni oferujących dany kierunek studiów;
   – zarobków absolwentów kończących dany kierunek studiów;
   – sytuacji na rynku pracy (poziom bezrobocia w danym zawodzie oraz zapotrzebowania na dany zawód z rozbiciem na województwa oraz powiaty).

Dane czerpane są z rzetelnych źródeł, takich jak:

   Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych;
   Baza Barometr Zawodów;
   Portalu studia.gov.pl;
   i innych źródeł o sprawdzonej reputacji.

Więcej o mojej inicjatywie można przeczytać tutaj: https://liblink.pl/4UsKul2bcs

Link do strony internetowej: https://liblink.pl/zeumzZDsKe

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie internetowej są bezpłatne.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu – chętnie udzielę na nie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Przemek Stadnik”

Dodam, że portal jest rzetelnie przygotowany, wysoce merytoryczny. Z pewnością może pomóc rozwiać wiele wątpliwości i zwiększyć świadomość dotyczącą wyboru przyszłej ścieżki kariery.