klasa I SB

Zestaw podręczników i programów nauczania w Szkole Branżowej I stopnia _ klasa 1
PrzedmiotNr dopuszczenia podręcznikaWydawnictwoTytuł podręcznika, autorProgram nauczania, autorMateriały dodatkowe
Język polski1077/1/2019OPERONJęzyk polski. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia. Autorzy: B. Chuderska,Katarzyna TomaszekJęzyk polski. Program nauczania dla szkoły branżowej dla klas 1-3. Polski można polubić! Alicja Krawczuk -Goluchbrak
Język angielski1129/1/2022MacmillanImpulse 1 A2/A2+ Student’s Book G. Holley, K. Pickering, M. InglotProgram nauczania j. angielskiego dla szkoły branżowej I stopnia. M. Krajewska, E. Piotrwska, A. Świgoń – na podbudowie wymagań II etapu edukacyjnego (8-letnia szkoła podstawowa) – NPP 2019Ćwiczenia – po ustaleniu z nauczycielem uczącym we wrześniu
Historia OPERONHistoria. Podręcznik dla szkoły branżowej pierwszego stopania.Część 1. Autorzy: Mirosław Ustrzycki, Janusz UstrzyckiHistoria. Program nauczania historii dla szkół branżowych. Jarosław Boneckibrak
Historia i teraźniejszośćbrak (w trakcie procedury nadania)

SOP Oświatowiec Toruń

Historia i Teraźniejszość, Podręcznik dla szkoły branżowej
Autorzy: Joanna Niszcz, Stanisław Zając.

W trakcie opracowania.brak
Podstawy przedsiębiorczości1076/1/2019 1076/2/2019OPERONPodstawy przedsiębiorczości J.Korba, Z. Smutek, J.KijakowskaProgram nauczania przedsiebiorczości dla szkoły branżowej I stopnia M.Gaertnerbrak
Geografia1110/1/2020OPERONGeografia S.KurekProgram nauczania geografii dla szkoły branżowej I stopnia S.Kurekbrak
Fizyka1086/1/2020OPERONFizyka 1, G.KornaśProgram nauczania fizyki dla szkoły branżowej I stopnia, E. Wołyniecbrak
Matematyka967/1/2019NOWA ERATo się liczy! Podręcznik do matematyki dla branżowej szkoły pierwszego stopniaProgram nauczania matematyki dla branżowej szkoły I stopnia do serii „To się liczy!” Dorota Ponczek 
Informatyka1057/2019OPERONInformatyka. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia.

Wojciech Hermanowski

Informatyka. Program nauczania dla szkoły branżowei I stopnia.

Wojciech Hermanowski

brak
Wychowanie fizycznebrakbrakNauczyciele wychowania fizycznegoAutorski program nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Lubawie dla szkół ponadpodstawowych na podstawie programu nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum,,Ruch- zdrowie dla każdego 3brak
Edukacja dla bezpieczeństwa     
Religia     
      
Przedmioty w kształceniu zawodowym: elektryk – wszystkie w całym cyklu nauczania
Bezpieczeństwo, higiena i prawo pracybrakWSiPBezpieczeństwo i higiena pracy – podręcznik do nauki zawodu – efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów, WSiP, Wanda Bukała, Krzysztof Szczęch  
Język angielski zawodowyExpress PublishingProgram nauczania języka angielskiego zawodowego w kształceniu w zawodach szkolnictwa branżowego Kurs kontynuacyjny dla uczniów klas 1–3 branżowej szkoły I stopnia i klas 1–5 technikum zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od 2019 roku III etap edukacyjny – JOZCareer Paths: Electrician Virginia Evans, Jenny Dooley, Tres O’Dell
Technologia i materiałoznawstwo elektrycznebrakWSiPTechnologia dla elektroników. S. OkoniewskiProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24Materiałoznawstwo elektrotechniczne. Z.Celiński
Podstawy elektrotechnikibrakWSiPElektrotechnika S.BolkowskiProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24Zbiór zadań z elektrotechniki A.Markiewicz WSIP
Maszyny i urządzenia elektryczneBrakWSiPMaszyny elektryczne E.GoźlińskaProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24Konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych pra ca zbiorowa; Eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych M.Tokarz, ŁLip
Instalacje elektrycznebrakWNTInstalacje elektryczne H.MarkiewiczProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24Konserwacja instalacji elektrycznych I.Chrząszczyk; Montaż instalacji elektrycznych A.Tąpolska; Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych Artur Bielawska Wacław Kuźma , Irena Chrząszczyk Anna Tąpolska
Laboratorium elektrycznebrakWSiPPracownia elektryczna M.PilawskiProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24brak
Zajęcia praktycznebrakWSiPMontaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych Artur Bielawska Wacław Kuźma , Irena Chrząszczyk Anna TąpolskaProgram nauczania dla zawodu Elektryk Komisja Przedmiotów Zawodowych ZS/BS1/24Eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych oraz Eksploatacja instalacji elektrycznych M.Tokarz, Ł. Lip; Konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych Praca zbiorowa
Przedmioty w kształceniu zawodowym: kucharz – wszystkie w całym cyklu nauczania
Bezpieczeństwo, higiena i prawo pracybrakWSiPBezpieczeństwo i higiena pracy – podręcznik do nauki zawodu – efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów, WSiP, Wanda Bukała, Krzysztof SzczęchProgram nauczania dla zawodu Kucharzbrak
Język angielski zawodowyExpress PublishingProgram nauczania języka angielskiego zawodowego w kształceniu w zawodach szkolnictwa branżowego Kurs kontynuacyjny dla uczniów klas 1–3 branżowej szkoły I stopnia i klas 1–5 technikum zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od 2019 roku III etap edukacyjny – JOZCareer Paths: Cooking Virginia Evans, Jenny Dooley, Ryan Hayley
Wyposażenie zakładów gastronomicznych
Podstawy żywienia i gastronomiiWyd. VI zmienione

( 2019)

WSiPPodręcznik cz.1 i 2,

Technologia

gastronomiczna z

towaroznawstwem,

Autor: Małgorzata

Konarzewska

Program nauczania dla

dla zawodu kucharz,

szkoła branżowa

1 stopnia

brak
Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem
Zajęcia praktyczneWyd. VI zmienione

( 2019 )

WSiPPodręcznik cz.1 i 2,

Technologia

gastronomiczna z

towaroznawstwem,

Autor: Małgorzata

Konarzewska

Program nauczania dla

dla zawodu kucharz,

szkoła branżowa

1 stopnia

brak
Przedmioty w kształceniu zawodowym: mechanik operatormaszyn do produkcji drzewnej – wszystkie w całym cyklu nauczania
Bezpieczeństwo, higiena i prawo pracybrak1. WSiP, 2. CIOP PIB 20201. Bezpieczeństwo i higiena pracy – autor: W.Bukała, K.Szczęch, 2. Kultura bezpieczeństwa – autor: Materiały pomocnicze dla szkół ponadpodstawowych

Praca zbiorowa – CIOP PIB 2020

Program nauczania dla zawodu Mechanik – operator maszyn do produkcji drzewnej na podbudowie szkoły podstawowej, autor: Komisja Przedmiotów Zawodowych, nr:

ZS/BS1/25/ SP

 
Język angielski zawodowyExpress PublishingProgram nauczania języka angielskiego zawodowego w kształceniu w zawodach szkolnictwa branżowego Kurs kontynuacyjny dla uczniów klas 1–3 branżowej szkoły I stopnia i klas 1–5 technikum zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od 2019 roku III etap edukacyjny – JOZCareer Paths: Engineering Charles Lloyd, James A. Frazier
Rysunek technicznynie ma w I klasienie ma w I klasienie ma w I klasienie ma w I klasienie ma w I klasie
Podstawy stolarstwa WSiP1. Technologia. Stolarstwo cz. 1 – autor: J.Prażmo, 2. Technologia. Stolarstwo cz. 2 – autor: W.Prządka,J.Szczuka, 3. Materiałoznawstwo przemysłu drzewnego – autor: J.Szczuka, J.ŻurowskiProgram nauczania dla zawodu Mechanik – operator maszyn do produkcji drzewnej na podbudowie szkoły podstawowej, autor: Komisja Przedmiotów Zawodowych, nr:

ZS/BS1/25/ SP

 
Maszyny i urządzeniabrakWSiP1. Maszyny i urządzenia do obróbki drewna. Cz. 1 – autor: J.Bajkowski, 2. Maszyny i urządzenia do obróbki drewna. Cz. 2 – autor: S.Bieniek, 3. Obrabiarki i urządzenia w stolarstwie – autor: S.Bieniek, K.Duchnowski, 4. Części maszyn – autor: A. Rutkowski, 5. Podstawy konstrukcji maszyn – autor: K.Grzelak, J.Telega, T.Torzewski, 6. Montaż maszyn i urządzeń – autor: J.Zawora, 7. Obsługa maszyn i urządzeń – autor: S.Legutko, 8. Naprawa i konserwacja elementów maszyn, urządzeń i narzędzi – autor: J.Figurski, S.PopisProgram nauczania dla zawodu Mechanik – operator maszyn do produkcji drzewnej na podbudowie szkoły podstawowej, autor: Komisja Przedmiotów Zawodowych, nr:

ZS/BS1/25/ SP

 
Zajęcia praktyczneu pracodawcyu pracodawcyu pracodawcyu pracodawcyu pracodawcy
Przedmioty w kształceniu zawodowym: mechanik pojazdów samochodowych – wszystkie w całym cyklu nauczania
Bezpieczeństwo, higiena i prawo pracybrakWSiPBezpieczeństwo i higiena pracy – podręcznik do nauki zawodu – efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów, WSiP, Wanda Bukała, Krzysztof SzczęchProgram nauczania dla zawodu Mechanik pojazdów samochodowych 
Język angielski zawodowyExpress PublishingProgram nauczania języka angielskiego zawodowego w kształceniu w zawodach szkolnictwa branżowego Kurs kontynuacyjny dla uczniów klas 1–3 branżowej szkoły I stopnia i klas 1–5 technikum zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od 2019 roku III etap edukacyjny – JOZCareer Paths: Mechanics Jim D. Dearholt
Rysunek techniczny samochodowyWSiPJanusz Figurski, Stanisław PopisRysunek techniczny branży samochodowejProgram Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Podstawy konstrukcji maszynWSiPKrzysztof Grzelak, Janusz Telega, Janusz TorzewskiPodstawy konstrukcji maszynProgram Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Elektrotechnika i elektronikaWSiP  Program Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Budowa pojazdów samochodowychWSiPPiotr Fundowicz, Mariusz Radzimierski, Marcin Wieczorek; Mirosław Karczewski, Lech Szczęch, Grzegorz TrawińskiPodwozia i nadwozia; Silniki pojazdów samochodowychProgram Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Diagnostyka i naprawa pojazdów samochodowychWSiPMarian Dąbrowski, Stanisław Kowalczyk,Grzegorz Trawiński; Seweryn Orzechowski, Stanisław KowalczykDiagnostyka pojazdów samochodowych; Naprawa pojazdów samochodowychProgram Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych   Program Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Przepisy ruchu drogowegoWSipDariusz Frankowski, Sławomir MoszczyńskiTechnika kierowania pojazdami mechanicznymiProgram Nauczania w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych 
Zajęcia praktyczne     

Podręczniki z przedmiotów zawodowych należy kupować po uzgodnieniu z nauczycielem podczas pierwszych lekcji.