Budowa stanowiska laboratoryjnego z robotem FANUC – końcowy etap.

Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu przez firmę IKEA Industry Lubawa robota FANUC, rozpoczęliśmy budowę stanowiska edukacyjnego. Obecnie prace związane z uruchomieniem stanowiska dobiegają końca.

Firma IDSOL Sp. z o.o. z Lubawy dokonała kalibracji robota oraz wyposażyła go w niezbędne elementy sterujące, ogrodzenie oraz systemy bezpieczeństwa.

Niedługo, po oficjalnym uruchomieniu stanowiska, rozpoczniemy prace związane z przygotowaniem instrukcji BHP do pracy na stanowisku oraz tworzenia prostych programów. Dodatkowo firma IDSOL Sp. z o.o. przygotuje nam kilka demonstracyjnych wersji pracy robota, po to aby uczniowie mogli poznać możliwość współpracy kilku zautomatyzowanych stanowisk w rzeczywistym zakładzie pracy.

Obydwu firmom jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie.

Przygotowała Komisja ds. Promocji Szkoły