Wycieczka do Warszawy

W piątkowy, słoneczny poranek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami ruszyli na podbój Warszawy. Plan zwiedzania był ambitny. Z racji zamiłowania naszych podopiecznych do piłki nożnej już o godzinie 9:45 byliśmy na Stadionie Narodowym. Obiekt został zbudowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy ciekawostki związane z tym  imponującym miejscem, które jest w stanie pomieścić ponad 80 000 widzów. Następnym punktem wycieczki była wizyta  w Sejmie i Senacie RP. Dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Ziejewskiego – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, mogliśmy znaleźć się w miejscu znanym nam tylko z mediów. To tutaj poszerzyliśmy naszą wiedzę dotyczącą polskiego parlamentaryzmu. Nawet udało nam się porozmawiać z Panią Małgorzatą Kidawą – Błońską – Wicemarszałek Sejmu.  Na koniec zwiedzania obiektu zjedliśmy, ufundowany przez naszego gospodarza, pyszny obiad w stołówce poselskiej. Trzecim puntem wyjazdu było zwiedzanie Starego Miasta Warszawy. Historyczny spacer przybliżył naszym uczniom ogrom zniszczeń jakie przyniosła na miasto II wojna światowa. Zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Młodzież już deklaruje, iż za rok kolejny raz złoży wizytę w  Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.  A więc Warszawo do zobaczenia!

Opracowała Katarzyna Granacka