Tropem wilczym – edycja XI 01.03.2023r.

„Tropem Wilczym” XI Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dnia 1 marca 2023r. w Zespole Szkół w Lubawie został zorganizowany bieg „Tropem Wilczym” upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Organizacją oraz zgłoszeniem szkoły do biegu ogólnopolskiego zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z Panem Andrzejem Samoszukiem jako głównym koordynatorem imprezy.

Do biegu zgłosiło się 82 uczniów, w tym 9 dziewcząt. Uczestnicy mieli do pokonania dystans o długości 1963 metry, trasa biegu wiodła wzdłuż ścieżki spacerowo-rowerowej prowadzącej z Lubawy do Lip. Długość dystansu nie została wybrana przypadkowo, upamiętnia rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny – Pan Józef Franczak, pseudonim „Lalek”. To już drugi bieg, w którym bierze udział młodzież Zespołu Szkół w Lubawie. Atmosfera biegu była przednia, uczniom dopisywał humor, ale też iście wiosenna pogoda. W edycji X poprzedniego roku, brało udział ponad 40 uczniów w tym roku biegło ich jeszcze raz tyle, co potwierdza, że bieg zdobywa coraz to większą popularność.

Wyniki biegu:

Dziewczęta:

1 miejsce – Jaskulska Zuzanna, klasa III H, czas: 8,19 min.;

2 miejsce – Krawczyk Aleksandra, klasa III B, czas: 9,03 min.;

3 miejsce – Markowska Marianna, klasa I C, czas: 12,12 min.

Chłopcy:

1 miejsce – Rafiński Paweł, klasa II B, czas: 5,35 min,;

2 miejsce – Pruchniewski Dawid, klasa II D, czas: 6,22 min.;

3 miejsce – Wojtkiewicz Marcin, klasa II N, czas: 6,24 min.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki oraz gadżety, a na wszystkich uczestników na mecie czekała gorąca herbata.

Dodatkowo wśród uczestników biegu zostały rozlosowane 3 medale oraz 3 koszulki, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji, tymi szczęściarzami byli:

Józefowicz Filip klasa II B, Kozłowski Wojciech klasa I C, Sęk Wiktor klasa I D, Mania Tymoteusz klasa I B, Chmielewski Tymoteusz klasa I B, Gorczyc Oliwer klasa II D.

Bieg został dofinansowany ze środków Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Lubawie.