BOHATERON

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie, pod kierunkiem nauczycielek historii Pań Katarzyny Bartkowskiej i Katarzyny Granackiej, wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BOHATERON. Celem akcji  jest upamiętnienie i oddanie hołdu uczestnikom Powstania Warszawskiego. W ramach przedsięwzięcia uczniowie podczas lekcji historii omawiali tematykę Powstania Warszawskiego, analizowali źródła historyczne. Następnie każdy przygotował pocztówkę do uczestników tych ważnego dla polskiej historii wydarzenia. Ostatnim krokiem było zrobienie pocztówce zdjęcia i dodanie na stronie internetowej BOHATERON wpisu upamiętniającego bohaterów tych wydarzeń.

Lekcje dotyczące Powstania Warszawskiego są wspaniała okazją do pielęgnowania i promocji historii XX wieku. Zachęcamy do obejrzenia efektów prac naszych uczniów.