Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas maturalnych

29 kwietnia 2022 r. w auli Zespołu Szkół w Lubawie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klas maturalnych, którą poprowadziły Panie Wicedyrektor: Joanna Wrońska i Lidia Śmiechowska. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców: Pan Roman Gancarz – przewodniczący i Pani Halina Olech – sekretarz, rodzice uczniów, wychowawcy klas licealnych – Pani Anna Modrzewska – IIIA gi, Pani Anna Szczawińska – III G gi, Pani Kinga Zedlewska – Lontkowska – III N gi oraz technicznych – Pani Małgorzata Ewertowska -IV H, Pani Kamila Nowicka-Sroka – IV D, Pan Zbigniew Elminowski – IV B, nauczyciele i społeczność uczniowska.

Po powitaniu zebranych, wprowadzono sztandar szkoły, a następnie wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Joanna Wrońska i w niezwykle wzruszającym przemówieniu życzyła absolwentom nie tylko sukcesów na maturze, ale przede wszystkim szczęśliwego, spełnionego życia, w którym będą mieli odwagę podążać za marzeniami oraz realizować swoje pasje – co wybrzmiało także na koniec wystąpienia w słowach piosenki zespołu Young Stars Team pt. ,,Spełniaj marzenia”, dedykowanej wszystkim maturzystom.

Jako drugi, słowa skierowane do młodzieży wygłosił Pan Roman Gancarz – przedstawiciel rodziców, który gratulował absolwentom ich dojrzałości oraz życzył wiary we własne siły i umiejętności, a także mądrego wykorzystania wiedzy w dalszym życiu. Do zebranych zwróciła się również przedstawicielka uczniów kończących naukę w szkole – Zofia Bukowska i podziękowała Dyrekcji, wychowawcom oraz nauczycielom za ich pracę, a koleżankom i kolegom życzyła powodzenia podczas zbliżającego się egzaminu maturalnego.

Dalsza część uroczystości poświęcona była wręczeniu nagród i wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Wychowawcy poszczególnych klas maturalnych, w towarzystwie Dyrekcji szkoły, rozdawali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz odznaki za szczególne osiągnięcia – w nauce – ,,Wybitny Absolwent” i w sporcie – ,,Wybitny Sportowiec”.

Po zakończeniu uroczystości, odbyły się spotkania absolwentów z wychowawcami w klasach, podczas których wręczono świadectwa ukończenia szkoły.

 

Dla tegorocznych maturzystów czas spędzony w murach naszej szkoły dobiegł końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi. Absolwentom życzymy powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu.