IKEA wspiera ZS Lubawa

Wszyscy korzystamy z elektryczności. W dzisiejszych czasach potrzebny jest fachowiec – ELEKTRYK, a żeby on spełnił swoją funkcję, musi zdobyć odpowiednie wykształcenie zawodowe oraz materiały do praktycznej nauki zawodu. Zawód elektryka jest wyjątkowo zróżnicowany. Kształcenie w tym zawodzie to spore wyzwanie, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli zawodu. Praca w zawodzie elektryka wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej i umiejętności czysto praktycznych. Aby temu sprostać, ważne jest opanowanie teoretycznych podstaw oraz wykonywanie praktycznych ćwiczeń, które umożliwia odpowiednio wyposażona  szkoła

 Zespół Szkół w Lubawie wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy. Od wielu lat proponuje w swojej ofercie edukacyjnej profesjonalne kształcenie w zawodzie  elektryk, zarówno w szkole branżowej, jak i technikum. Nasza placówka posiada odpowiednie doświadczenie w nauce tego zawodu, sale lekcyjne wyposażone w odpowiednie, różnorodne pomoce dydaktyczne i naukowe oraz kompetentnych nauczycieli.

Dzięki zaangażowaniu Dyrektora oddziału Zbigniewa Nikelewskiego oraz  DUR Marcina Kalbarczyka, IKEA Industry Lubawa w ostatnim czasie doposażyła nowoczesną salę kształcenia praktycznego w zawodzie elektryk. Pracowania odpowiada podstawie programowej i  współczesnemu zakresowi dydaktyki. W ramach wsparcia Zespół Szkół w Lubawie otrzymał osprzęt oraz maszyny elektryczne umożliwiające praktyczną naukę zawodu elektryka. Umożliwi to również podniesienie jakości i atrakcyjności prowadzonego w ZS w Lubawie Kółka Technicznego,

ZS w Lubawie  przygotowało się profesjonalnie i odpowiedzialnie na spełnienie marzenia ucznia, który chce realizować się w tym zawodzie. Dzięki nowo nawiązanej współpracy z IKEA Industry Lubawa nasza szkolna pracownia jest w stanie zaoferować różnorodne formy zawodowego kształcenia praktycznego w zakresie zawodu elektryk.