DREWNIANY TRISQUEL GOTOWY

  Obecnie w Zespole Szkół w Lubawie realizowany jest projektu Erasmus + pt. Stone and wood – two materials of traditional habitat, two materials of artistic expressions. Oprócz naszej szkoły w projecie biora udział: Lycee Jean Monnet z Quintin Francja oraz Klesarska škola z miejscowości Pučišća w Chorwacji.
   Zwieńczeniem projektu będzie budowa, w każdej ze szkół, trisquela- znaku złożonego z trzech jednakowych ramion tworzących cykliczny wzór geometryczny.
   Projekt trisquela został opracowany przez szkołę z Francji.
   Każdy uczestnik projektu musi zbudować element z innego materiału:
– nasza szkoła – z drewna,
– szkoła z Francji – z granitu dostępnego w Bretanii,
– szkoła z Chorwacji – z białego kamienia dostępnego na wyspie Brać.
   Po wykonaniu trzech trisqueli, każdy z partnerów wymieni się z każdym jednym z ramion przez co w każdej szkole powstanie element z trzech różnych materiałów, symbolizujący partnerstwo projektu ERASMUS+.
   W dniach 20-22.12.2021 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach których został zbudowany drewniany trisquel.
   W załączeniu krótka fotorelacja oraz film pokazujący przebieg prac.