Francuska przygoda uczniów ZS w Lubawie

W dniach 14-21 listopada dwanaścioro uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami: Panią Kingą Zedlewską-Lontkowską i Panem Zbigniewem Elminowskim uczestniczyło w wyjeździe do Francji w ramach programu Erasmus+. Tego roku projekt nosił nazwę ,,Stone and Wood- two materials of traditional habitat, two materials of artistic expression, dlatego uczestnicy z Polski, Chorwacji i Francji brali udział w wielu warsztatach. Mieli okazję spróbować swoich sił podczas budowania pergoli i donic, wycinania z drewna puzzli po wcześniejszym ich zaprojektowaniu w profesjonalnym programie komputerowym i rzeźby w kamieniu. Oprócz zajęć w warsztatach Lycee Jean Monnet w Quintin uczniowie mogli włożyć swój wkład w rozwój skansenu w St Thelo-budowali drewniany sklepik i kamienny mur. Tam po pracy odbywał się piknik, podczas którego można było posmakować regionalnych serów i potraw. Nie zabrakło również czasu na integrację i zwiedzanie pięknego regionu- Bretanii, słynącej z kamiennej zabudowy, między innymi St Brieuc i wybrzeża cote de Granit Rose.
Wyjazd był bardzo udany, a przyjaźnie na nim zawarte bezcenne. Wielkie podziękowania należą się opiekunom: Pani Kindze Zedlewskiej-Lontkowskiej i Panu Zbyszkowi Elminowskiemu za organizację, pomoc i stworzenie niezwykłej atmosfery.
Zofia Bukowską kl IIIGgi