ZAPRASZAMY GOŚCI Z OKOLICZNYCH PODSTAWÓWEK!

Komisja do Spraw Promocji Szkoły zainicjowała, w porozumieniu z Panią Dyrektor Anną Empel, nową formę promocji naszej placówki.

Od trzech lat zapraszamy do nas gości z okolicznych szkół podstawowych zainteresowanych głównie technikum elektrycznym oraz branżową szkołą I stopnia w zawodzie elektryk i kucharz. Są to oddziały, w których uczniowie mogą odbywać praktyki w Zespole Szkół (w warsztatach przy ul. Kupnera oraz w pracowni gastronomicznej przy ul. Gdańskiej).

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy wyjść też naprzeciw uczniom zainteresowanym innym typem szkół. Młodzież z klas ósmych ma możliwość uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli z ZS. Wspólnie ze swoim doradcą zawodowym wcześniej wybierają dzień i lekcje, w których będą uczestniczyć. W ten sposób, np. do klasy 3G na język polski dołączą 3 osoby, do kl. 2A na geografię 2 osoby, do kl. 1D8 na magazyny przyprodukcyjne – 2 osoby.  

Pierwsza grupa gości została już przyjęta. Byli to uczniowie z kl. 8A z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Największe wrażenie zrobiła na nich sala gimnastyczna i boisko 😉 a największym zaskoczeniem okazało się poczucie humoru zdecydowanej większości nauczycieli. O dziwo – niektórym bardzo podobał się tłok na korytarzach! Brawo również dla „naszej” młodzieży. Wszyscy ósmoklasiści podkreślali, że zostali miło przyjęci przez rówieśników. Wychowawczyni twierdzi, że już w autobusie wszyscy pytali, czy w przyszłym semestrze też mogą przyjechać!

W kolejnych miesiącach będziemy prowadzić tego typu działania dla innych, chętnych szkół podstawowych.

Komisja do Spraw Promocji Szkoły