KONKURS WIEDZY O PODATKACH

Najmilszy zwrot w języku polskim? Większość Polaków odpowiedziałaby, że jest to „proszę, przepraszam i dziękuję”, ale nie wszyscy. Według niektórych – zwłaszcza Sylwi – jest to „zwrot podatku”.

Uczniowie ZS w Lubawie triumfują w IX Warmińsko-Mazurskim Konkursie „Wiedzy o Podatkach” organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o podatkach oraz zawodzie doradcy podatkowego pośród uczniów szkół średnich.

I etap konkursu polegał na napisaniu pracy pisemnej na jeden spośród czterech tematów. Trójka uczniów z Lubawy, którzy wysłali swoje prace mogli uczestniczyć w etapie drugim.

II etap odbył się 14 marca 2019 roku o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nasi uczniowie najpierw zmierzyli się z testem pisemnym, a następnie przystąpili do egzaminu ustnego.

Cała trójka zdobyła tytuł laureata, a miejsca uklasyfikowały się następująco:

1 miejsce – Łukasz Łużyński – kl. II LO

2 miejsce – Agnieszka Bukowska – kl. III LO

4 miejsce – Sylwia Pruchniewska – kl. III TEk

Nasi uczniowie wygrali cenne nagrody, a ponadto Łukasz – zdobywca 1 miejsca – otrzymał indeks na studia na Wydziale Prawa i Administracji UWM.

Agnieszka, Sylwia oraz Łukasz będąc laureatami, wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 w auli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Opieką merytoryczną nad uczniami sprawowała Pani Jolanta Kamińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ☺️😁