XVII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM: ,,Dla Niepodległej”

27 września 2018 r. w auli Zespołu Szkół w Lubawie odbył się XVII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Dla Niepodległej”. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: poezja patriotyczna oraz proza-czytanie ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Jury w składzie: Pani Hanna Dembicka-Łasecka, Pani Ewa Kwiatkowska, Pani Teresa Marchlewska oceniało m.in.  stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawność i płynność recytacji, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji utworu  oraz ogólne wrażenie artystyczne uczestników.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

– w kategorii I: Poezja patriotyczna  

I miejsce: Julia Szczepańska

II miejsce:  Sandra Więczkowska

III miejsce: Łukasz Kościński

– w kategorii II: Proza-czytanie ,,Przedwiośnia” Stefan a Żeromskiego

I miejsce: Beata Licznerska

II miejsce:  Dorota Szarmach

III miejsce: Tomasz Knorps, Sebastian Chmielewski

Laureaci Konkursu będą reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: ,,Dla Niepodległej, który odbędzie się 26 października 2018 r. w Zespole Szkół w Lubawie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

WordPress Image Gallery Plugin