Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

26 marca 2018 roku  28 licealistów stanęło w szranki, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka niemieckiego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas: I A, I G, II G, II N i III G. Konkurs odbiegał od tradycyjnej formy, gdyż test, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu, znajdował się na platformie Quizizz. Jest to darmowa platforma umożliwiająca tworzenie i przeprowadzanie quizów. Do rozwiązania testu wykorzystuje się  urządzenia mobilne. Prosta obsługa, ciekawy interfejs, motywujące grafiki sprawiają, że quizy wywołują pozytywne reakcje i mnóstwo emocji, a wyniki zmagań dostępne są od razu.

Tak też było na konkursie. Zaraz po jego zakończeniu okazało się, że I miejsce zajęła Wiktoria Miranowska  (kl. II N), II miejsce Weronika Warpas (kl. III G), natomiast  III miejsce Paulina Krystochowicz (kl. II G).

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów w nauce!

Lucyna Jabłońska i Anna Piontek