01.03.2024r. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „ Tropem wilczym” – edycja XII

„Tropem Wilczym” XII Edycja – Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Dnia 1 marca 2024r. w Zespole Szkół w Lubawie został zorganizowany bieg „Tropem Wilczym” upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Organizacją oraz zgłoszeniem szkoły do biegu ogólnopolskiego zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z Panem Andrzejem Samoszukiem jako głównym koordynatorem imprezy.

 

Do biegu w ubiegłym roku zgłosiło się 82 uczniów, w tym 9 dziewcząt, zgodnie uznaliśmy, że to rekord, którego nie pobijemy. Bieg tegoroczny, zaskoczył nas wszystkich i podejrzewam, że przejdzie do historii. W tym roku, zgłosiło się 112 uczniów, dokonując podziału na dziewczęta – 29 i chłopców – 83 ,  ta ilość naprawdę robiła wrażenie. Uczestnicy podobnie jak w edycji poprzedniej mieli do pokonania dystans o długości 1963 metry, trasa biegu wiodła wzdłuż ścieżki spacerowo-rowerowej prowadzącej z Lubawy do Lip. Długość dystansu nie została wybrana przypadkowo, upamiętnia rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny – Pan Józef Franczak, pseudonim „Lalek”. To już drugi bieg, w którym bierze udział młodzież Zespołu Szkół w Lubawie, atmosfera biegu była przednia, uczniom dopisywał humor, ale też iście wiosenna pogoda, którą urozmaicały zimne powiewy wiatru. Zwiększająca się ilość uczestników biegu, potwierdza, że bieg zdobywa coraz to większą popularność.

 

Wyniki biegu:

Dziewczęta:

 

1 miejsce – Jaroszewska Karolina, klasa II H, czas: 8,44 min.;

2 miejsce – Graman Agata, klasa IV H, czas: 9,45 min.;

3 miejsce – Dias Patrycja, klasa IV G, czas: 10,06 min.

 

Chłopcy:

 

1 miejsce – Rafiński Paweł, klasa III B, czas: 5,45 min w ubiegłoroczny zwycięzca, czas: 5,35 min,;

2 miejsce – Fidora Filip, klasa II N, czas: 7,00 min.;

3 miejsce – Babski Jakub, klasa I C, czas: 7,28 min.

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki, a na wszystkich uczestników na mecie czekała gorąca herbata.

Dodatkowo wśród uczestników biegu zostały rozlosowane koszulki, sztuk 6, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji, tymi szczęściarzami byli:

 

Ruczyńska Natalia kl. II D, Licznerska Nina kl. II H, Machnij Wojciech kl. III N, Ługiewicz Szymon kl. II F, Rykaczewski Tomasz kl. II B, Rydel Oliwier kl. II E

 

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok.