Człowiek z pasją potrafi zarazić innych swoimi zainteresowaniami

27.02.2024 uczniowie Zespołu Szkół mieli możliwość wziąć udział w szkoleniu z inwestowania w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, przeprowadzonego przez swojego rówieśnika z klasy 4N Pawła Kępkowskiego.

Jak sam Paweł mówi, inwestuje od 5 lat. Jego pomysł wziął się z ciekawości o ceny różnych produktów i zainteresowaniem rozwojem gospodarczym. Wszystkich analiz rynkowych i całej wiedzy z tym związanej nauczył się sam. Korzystał z serwisu Tradingview w celach analitycznych, oraz z serwisów takich jak Binance i ByBit w celach kupna danych aktywów. Paweł na co dzień (w wolnym czasie) zajmuję się właśnie analizą przeróżnych akcji i projektów, jednocześnie inwestując w nie, co stało się jego pasją. W przyszłości chciałby zostać maklerem giełdowym bądź otworzyć swoją własną firmę, która specjalizowała by się w inwestowaniu w aktywa dla innych klientów.

Dobrze jest zacząć inwestować wirtualnymi pieniędzmi tak jak w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, bo uczymy się nie ponosząc kosztów finansowych swoich błędnych decyzji.

Dziękuję Pawłowi Kępkowskiemu za podzielenie się swoimi doświadczeniami inwestycyjnymi.

organizator

Rafał Szczawiński