Jasełka w Zespole Szkół

W środę 20 grudnia, w niecodziennej formie, bo w języku angielskim, oprawione w rockowe rytmy, odbyły się jasełka w Zespole Szkół w Lubawie. Uczniowie z klasy 1G przedstawili trzy świąteczne scenki. Pierwsza – to egzamin studentów marketingu, podczas którego prezentują swoją aplikacje promującą Adwent, ale mimo wspólnej pracy nad prezentacją, ich postrzeganie Adwentu znacznie się od siebie różni. 

Druga scenka przedstawiała przygotowania aktorów do jasełek, ale sporo było w niej współczesnych, nieoczekiwanych zmian akcji: zginął im Jezus, a bez niego, nie można zacząć przedstawienia. Scenka finałowa opowiadała biblijną historię stworzenia świata i ludzi oraz potrzebę ratowania ludzkości przez narodziny Jezusa, któremu pokłon oddali pasterze i Mędrcy ze Wschodu. Nie zabrakło też postaci złego Heroda.

Całość oprawiona została w przepiękną świąteczną muzykę, w wykonaniu nowo powstałego szkolnego zespołu muzycznego. Zwieńczeniem uroczystości było radosne i mocne rockowe uderzenie w utworze We wish you a Merry Christmas. Pomysłodawcą jasełek była Pani Kinga Zedlewska-Lontkowska, która zajęła się przygotowaniem uczniów od strony językowej i aktorskiej oraz Pani Anna Wiśniewska, która jest opiekunem naszego nowego i młodego szkolnego zespołu muzycznego.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, pracowników administracji szkoły, Dyrektora szkoły Pana Marka Borkowskiego i pana Roberta Curzydło, który wsparł nasz zespół profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym. Ogromne podziękowania dla Państwa.