Narodowe Święto Niepodległości – imprezy sportowe

Z okazji Dnia Niepodległości w dniu 09.11.2023 w naszej szkole odbył się cykl imprez sportowych zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół w Lubawie. Został on podzielony na trzy bloki: bieg przełajowy na dystansie 1000m dziewczęta i 1500m chłopcy, strzelanie z karabinka sportowego i wielobój sprawnościowy, który składał się z : rzutu granatem, biegu po kopercie i toru sprawnościowego.

Klasyfikacja odbywała się oddzielnie dla każdego z bloków, każdy z uczniów mógł wystartować w każdym lub tylko w jednym z bloków. Zainteresowanie wśród uczniów było dosyć spore, biorąc pod uwagę,  że taka impreza była organizowana w naszej szkole po raz pierwszy.

Liczymy, że w kolejnych latach liczba uczestników będzie się zwiększać i taka formuła rozgrywania zawodów zagości w naszej szkole na dłużej.

Pierwsza trójka wśród dziewcząt i chłopców została uhonorowana dyplomami i medalami, które zostały wręczone na sali gimnastycznej w dniu 10.11.23 podczas uroczystego śpiewania hymnu narodowego.

Organizatorami tego dnia byli nauczyciele wychowania fizycznego wraz z opiekunem strzelnicy szkolnej Panem Krzysztofem Śmigielskim, sponsorem nagród rzeczowych (medale) była Rada Rodziców, za co z góry bardzo dziękujemy.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Bieg Przełajowy

 1. Titz Marcelina 2N
 2. Katarzyńska Roksana 1G
 3. Licznerska Karolina 1A
 1. Dudkiewicz Fabian 1M
 2. Urbański Antoni 2B
 3. Tomczyk Jakub 2N

Karabin sportowy

 1. Rogowski Adam 3N
 2. Wyżlic Adrian 1D
 3. Błaszkiewicz Marcin 3N
 1. Truszczyńska Dominika 5B
 2. Licznerska Karolina 1A
 3. Hoga Melania 1G

Wielobój  sportowy

 1. Frydrych Natalia 2D
 2. Przybyłowska Agata 2D
 3. Truszczyńska Dominika 5B
 1. Dmochewicz Przemek 3D
 2. Dmochewicz Patryk 2D
 3. Kolasa Maciej 2B