Przez historię z „Niezwyciężonymi”

W roku szkolnym 2022/ 2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Przez historię z „Niezwyciężonymi” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Celem tegorocznej edycji projektu było przybliżenie młodzieży w atrakcyjny i przystępny sposób historii Polski i Polaków na frontach II wojny światowej. Realizacja tego przedsięwzięcia polegała na uczestniczeniu w cyklicznych spotkaniach on-line prowadzonych przez historyków olsztyńskiego IPN-u. Podczas spotkań poruszane były tematy Września 1939 r., struktur wojskowych i cywilno- społecznych Polskiego Państwa Podziemnego, okupacji niemieckiej, okupacji sowieckiej, zbrodni katyńskiej, udziału Polaków w Bitwie o Anglię, powstania w getcie warszawskim, Operacji „Burza”, Powstania Warszawskiego, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, marynarki wojennej II RP. 

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które uczestniczyły w wymaganej liczbie spotkań i dzięki temu otrzymaliśmy certyfikat za udział w drugiej edycji projektu edukacyjnego Przez historię z „Niezwyciężonymi”.