AKCJA EKOLOGICZNA „CZYSTE JEZIORA I RZEKI” – WIOSNA 2023

Jak co roku wiosną czekamy na akcje ekologiczne. Tegorocznej XXII edycji akcji  „Czyste Jeziora i Rzeki” przyświecało hasło przewodnie – ZBIERAJ – SEGREGUJ – ODZYSKUJ .       

10 maja 2023r. nasza szkoła ponownie wzięła udział w wiosennym sprzątaniu lubawskich rzek i najbliższych okolic. Uczniowie klasy 1N Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami: Dorotą Wiśniewską, Krzysztofem Bartkowskim, Katarzyną Granacką udali się nad pobliską Sandelę. Sprzątano, z wielkim poświęceniem uczniów, nurt rzeki, tereny nadbrzeżne. Znaleziono wiele śmieci, które po segregacji umieszczono się w odpowiednich workach. Uczniowie wyciągali z wody: butelki, puszki, folie, metalowe elementy, fragmenty ubrań, zniszczone meble (fotele, tapczan). Przy brzegu rzeki znaleziono dywan, opony, zużyty sprzęt AGD (lodówka wentylator), zabawki  dziecięce.

     Uczniowie po zakończonej pracy podzielili się własnymi refleksjami  na temat  akcji:

  • „Uważam, iż pomoc w sprzątaniu Sandeli była przyjemnością. Odpowiednie warunki oraz przyzwoita atmosfera były imponujące. Samą akcję oceniam bardzo pozytywnie.”
  • „Bardzo przyjemnie, zabawnie, dobre towarzystwo nauczycieli, którzy nam pomagali, produktywna rzecz, czysta rzeczka.”
  • „Bardzo fajne wydarzenie.”
  • „Super sprzątanie. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w akcji wspierającej środowisko. Niesamowite doświadczenie.”
  • „Sprzątanie Sandeli było bardzo dobrą akcją i liczę na więcej takich w przyszłości.”

 

Dziękuję wszystkim za udział i wytrwałość w sprzątaniu.