„Tropem Wilczym” X  Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dnia 1 marca 2022r. w Zespole Szkół w Lubawie został zorganizowany bieg „Tropem Wilczym” upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Organizacją oraz zgłoszeniem szkoły do biegu ogólnopolskiego zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z Panem Patrykiem Aranowskim jako głównym koordynatorem imprezy.

Do biegu zgłosiło się 48 uczniów, w tym 11 dziewcząt oraz 37 chłopców. Uczestnicy mieli do pokonania dystans o długości 1963 metry, trasa biegu wiodła wzdłuż ścieżki spacerowo-rowerowej prowadzącej z Lubawy do Lip. Długość dystansu nie została wybrana przypadkowo, upamiętnia rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny – Pan Józef Franczak, pseudonim „Lalek”.

Wyniki biegu:

Dziewczęta:

1 miejsce – Zdrojewska Wiktoria, klasa IIIA8, czas: 8,25 min.;

2 miejsce – Kopistecka Lena, klasa IN, czas: 10,30 min.;

3 miejsce – Jakubowska Patrycja, klasa IN, czas: 10,31 min.

Chłopcy:

1 miejsce – Rafiński Paweł, klasa IB, czas: 5,58 min,;

2 miejsce – Ewertowski Grzegorz, klasa IIINgi, czas: 6,24 min.;

3 miejsce – Ruciński Filip, klasa IIINgi, czas: 6,39 min.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki oraz gadżety, a na wszystkich uczestników na mecie czekała gorąca herbata.

 

Bieg został dofinansowany ze środków Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Lubawie.