Warsztaty gastronomiczne

19 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Lubawie odbyły się warsztaty gastronomiczne, podczas których uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz  mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem szefowej kuchni Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie  – pani Agnieszki Wilbrandt

            Uczniowie klasy 2E i 3E  z szefową  wykonali smaczne i zdrowe potrawy:

  • Zupę pomidorową krem  z serem  camembert.
  • Filet z kurczaka nadziewany pomidorami suszonymi,  mozzarellą i szpinakiem  podany z kluskami szpinakowymi i warzywami korzeniowymi.
  • Muffinki.

Warsztaty kulinarne to nie tylko sposób, by wspólnie budować zespół i popracować nad komunikacją, ale przede wszystkim doskonalić się w wybranym zawodzie, stosować nowoczesne techniki sporządzania potraw, obsługiwać najnowszy sprzęt i urządzenia gastronomiczne i eksperymentować kulinarnie łącząc w potrawach różne smaki i kolory.