Wyjście wychowanków internatu do kina na film „Najlepszy”

W dniu 16.01.2018r wychowankowie naszego internatu wybrali się na  film,, Najlepszy”  w reżyserii  Łukasza Palkowskiego . Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas do dziś  pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły  historia, inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie DoubleIronman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Wychowankowie internatu zachęcają do obejrzenia tego filmu  ponieważ pokazana jest w nim  ogromna siła jaką posiadać może człowiek kiedy dąży do upragnionego celu, siłę która pozwala podnieść  się z największego upadku, a  także jaka jest rola sportu w przełamaniu słabości w życiu człowieka.