„Podróże – uczą, bawią, wychowują…”

W dniu 22.11.20117r w Internacie ZS w Lubawie wychowawczyni Anna Bednarczyk spotkała się z wychowankami aby porozmawiać o podróżowaniu. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do odkrywania świata. Inspiracją do tych zajęć były przysłowia, o których wychowankowie mogli porozmawiać tworząc wcześniej gazetkę z przysłowiami podróżniczymi. Wychowankowie mogli dowiedzieć się jakie piękne miejsca w Polsce i Europie można zobaczyć. Opowiadanie poparte było pokazem zdjęć . Młodzież dowiedziała się o właściwym przygotowaniu do podróży, a przede wszystkim mogła porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wyjazdów.

W czasie spotkania wychowankowie ważyli bagaż podręczny, rozpoznawali zapachy ziół z rejonu basenu Morza Śródziemnego, mogli poczuć smak oliwy greckiej, skosztować orzeszków piniowych, zobaczyć jak wygląda sycylijskie cannoli, a także masło shea przywiezione prosto z Ghany. Na koniec odbył się konkurs , w którym trzeba było rozpoznać za pomocą doty ku, przedmioty związane z podróżowaniem.

Anna Bednarczyk