CHWAŁA BOHATEROM, CZEŚĆ POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

DLA NIEPODLEGŁEJ

…Masz obronić co najlepsze

  By służyło Polsce jeszcze.

                                              / Ojczyzna, Marek Grechuta /

CHWAŁA BOHATEROM, CZEŚĆ POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

 

W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół w Lubawie  trwa akcja społeczna – POCZTÓWKA DLA POWSTAŃCA. Uczniowie klas: II A LO, III N LO oraz III H Technikum Handlowego złożyli hołd  Powstańcom Warszawskim, którzy są dla nich wzorem postawy patriotycznej. Wysłano ponad 90 kartek ze słowami uznania i wyrazami pamięci, która jak sami stwierdzili Adresaci podczas niedawnych państwowych obchodów 74 rocznicy Powstania Warszawskiego, stanowi przedłużenie ich życia.

Warto podkreślić, że w akcję włączyli się także członkowie rodzin naszych uczniów. Wszystkie pocztówki zostały wysłane na adres FUNDACJI SENSORIA, której siedziba mieści się we Wrocławiu.

Akcja trwa do 2 października  2018r. Pocztówki można nabyć m.in. w agencjach pocztowych, na stacjach Orlenu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Przygotowała – Izabela Kozłowska, nauczyciel języka polskiego, historii i WOS