Język angielski z native speakers

W dniu 24.04.2021 za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams uczniowie klasy IINgi z Zespołu Szkół w Lubawie wzięli udział w spotkaniu online z p. Alexandrą Hiniker z Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Alex pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i pracowała w wielu miejscach na całym świecie, w tym w biurze Burmistrza Nowego Jorku zajmując się sprawami międzynarodowymi. W Prywatnie jest działaczką społeczną w zakresie ograniczenia używania min lądowych. Nasze spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a zaciekawieni uczniowie rozmawiali w języku angielskim na różnorodne tematy takie jak praca w zawodzie Alex, ochrona środowiska czy też świadomość społeczeństwa dotyczącą używania min. Dobrze jest poćwiczyć swój angielski w realnym kontekście, a jeszcze lepiej widzieć, że potrafimy już rozmawiać na wszystkie tematy, nawet te najtrudniejsze dotyczące spraw społecznych. Już czekamy na kolejne spotkania.
opracował: Bartosz Wiśniewski kl IINgi