Jak Święta Bożego Narodzenia spędzają Francuzi?

Świat online to nie tylko lekcje zdalne, to także możliwości spotkania z ciekawymi ludźmi, z którymi w realu trudno pewnie byłoby się nam spotkać. Dzięki współpracy z Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie, w ramach projektu Erasmus, w środę 16 grudnia, 2020 klasa 2Ngi spotkała się na Zoom’ie z panem Vincentem Chenal, rodowitym Francuzem, lektorem Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie, który po angielsku opowiedział nam jak wygląda Boże Narodzenie /Noël/ we Francji. Dowiedzieliśmy się jakie potrawy jedzą w Śwęta, kiedy dekorują choinkę i swoje domy oraz kiedy prezenty przynosi Le Pére Noël czyli św. Mikołaj. Doskonaliliśmy swój angielski rozmawiając o zwyczajach francuskich i polskich oraz ucząc się podstawowych słówek świątecznych po francusku. Tak więc dla wszystkich ślemy – Joeyux Noël czyli Merry Christmas!