AKCJA EKOLOGICZNA „CZYSTE JEZIORA I RZEKI” – WIOSNA 2026

Kolejna wiosna, kolejna akcja ,,Czyste Jeziora i Rzeki”. To już XXV edycja ekologicznych działań, lekcja poszanowania natury. W tym roku działaliśmy pod hasłem :

,,Bądź dalEKOwzroczny”

 7 maja 2026r. nasza szkoła ponownie wzięła udział w wiosennym sprzątaniu lubawskich rzek i najbliższych okolic. Uczniowie klasy 3B Technikum i 1E Szkoły Branżowej I stopnia wraz z opiekunami: Dorotą Wiśniewską, Sławomirem Wiśniewskim i Rafałem Szczawińskim udali się nad pobliską Sandelę. Pogoda sprzyjała akcji, uczniowie więc z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem sprzątali nurt rzeki oraz tereny nadbrzeżne. Jak co roku znaleziono wiele śmieci, które po segregacji umieszczono się w odpowiednich workach (ok. 20 sztuk). 

Uczniowie wyciągali z wody : butelki, puszki, folie, metalowe elementy, zniszczone meble, brodzik łazienkowy, wewnętrzną konstrukcję starego telewizora. Nad brzegiem rzeki znaleziono stare ubrania, butelki, puszki. Nasuwa się wniosek – człowiek nie dba o otaczające go środowisko. Bardzo  potrzebne są więc akcje promujące ekologiczne postawy. Musimy dbać o czystsze i lepsze miejsce do życia. Każdy z nas ma wpływ na ochronę środowiska.

Dziękuję wszystkim za udział i wytrwałość w sprzątaniu.

Dorota Wiśniewska