32 EDYCJA AKCJI EKOLOGICZNEJ „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

     Jak co roku we wrześniu Zespół Szkół przyłączył się do akcji ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2025”. Hasło tegorocznej akcji – ,,W naturę z kulturą”. Natura istnieje od samego początku. Bez niej nie byłoby nas i z tego powodu jesteśmy jej winni szacunek oraz wdzięczność. To nasza wizytówka i element określający naszą tożsamość. Bezmyślna rekreacja na łonie natury generuje najwięcej śmieci. Przy piknikach, biwakach, grillach i ogniskach zapominamy o dobrych zasadach, zostawiając mnóstwo śmieci.

     Kierując się  myślą przewodnią tegorocznej akcji  ,, W naturę z kulturą” uczniowie  klasy 1G Liceum Ogólnokształcącego i 3C Szkoły Branżowej w Zespole Szkół w Lubawie (wraz z opiekunem Dorotą Wiśniewską) wyruszyli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Sprzątano głównie obszar wzdłuż rzeki Sandeli, plac zabaw.

     Podczas tej akcji zebrano około 40 worków śmieci (butelki, puszki, papiery, folie).

     Uczniowie byli bardzo zaangażowani w akcję. Zrozumieli, że kulturalne zachowania obowiązuje nas nie tylko w oficjalnych sytuacjach czy w stosunku do drugiego człowieka, ale również wobec środowiska. Minimalizujmy swój negatywny wpływ na otaczającą nas przyrodę.