CHARYTATYWNY DZIEŃ SPORTU

W środę 29 maja br. w naszej szkole, z inicjatywy uczniów klasy 2N, nauczycieli wychowania fizycznego na czele z Panem Andrzejem Samoszukiem oraz Pań: Katarzyny Granackiej i Doroty Wiśniewskiej odbył się CHARYTATYWNY DZIEŃ SPORTU. Cała społeczność szkolna miała okazję działać na rzecz „Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie”. Uczniowie klasy 2N z pomocą swoich kolegów praktycznej nauki zawodu kucharza w szkole przygotowali orzeźwiającą lemoniadą, owocowe szaszłyki, domowe ciasto oraz pyszne gofry.

W małej sali gimnastycznej  odbyła się akcja poboru krwi, którą przeprowadzili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, Oddziału Terenowego w Iławie. W auli Pan Kamil Przechodzki – pielęgniarz i ratownik medyczny, z ponad 18 – letnim doświadczeniem zawodowym – zapoznał naszych uczniów z tajnikami wykonywanego zawodu oraz przeprowadził kurs pierwszej pomocy.

Tego dnia na boisku szkolnym gościliśmy również kierownika schroniska Pana Mariusza Jabłońskiego, który przybył ze swoim czworonożnym przyjacielem. Gość zdradził nam kilka zasad dotyczących bezpiecznego postępowanie z obcym psem.

 Głównym wydarzeniem dnia był natomiast turniej piłki siatkowej, w którym wzięło udział 12 zespołów, w tym również drużyna nauczycieli. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji czołowe miejsca zajęły następujące zespoły:

  1. Miejsce – klasa 2D
  2. Miejsce – klasa 3N
  3. Miejsce – klasa 3B

Nagrody dla zwycięskich drużyn  oraz słodkości dla pozostałych zawodników i kibiców  ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Lubawie.

Dzięki wspólnemu działania całej społeczności szkolnej zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup karmy dla podopiecznych schroniska w Iławie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania wydarzenia