AKCJA EKOLOGICZNA „CZYSTE JEZIORA I RZEKI” – WIOSNA 2024

Jak co roku wiosną czekamy na akcje ekologiczne. Tegorocznej XXIII edycji akcji  „Czyste Jeziora i Rzeki” przyświecało hasło przewodnie – ZIELONE MYŚLENIE – CZYSTE ŚRODOWISKO!

10 maja 2024r. nasza szkoła ponownie wzięła udział w wiosennym sprzątaniu lubawskich rzek i najbliższych okolic. Uczniowie klasy 4H Technikum wraz z opiekunami: Dorotą Wiśniewską i Waldemarem Kulwickim udali się nad pobliską Sandelę. Pogoda tego dnia sprzyjała akcji, więc uczniowie z wielkim poświęceniem sprzątali nurt rzeki, tereny nadbrzeżne. Znaleziono wiele śmieci, które po segregacji umieszczono się w odpowiednich workach (ok. 20 sztuk). Uczniowie wyciągali z wody : butelki, puszki, folie, metalowe elementy, fragmenty ubrań, zniszczone meble, opony, dywan. Podobne elementy wyciągano z wody rok temu. Nasuwa się więc wniosek – człowiek nie dba o swoje środowisko i takie akcje (niestety) muszą być co roku kontynuowane.

Dziękuję wszystkim za udział i wytrwałość w sprzątaniu.

Dorota Wiśniewska