Wycieczka do Warszawy uczniów Zespołu Szkół w Lubawie

W poniedziałkowy, deszczowy poranek uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie wraz
z opiekunami ruszyli na podbój Warszawy.

Plan zwiedzania był ambitny.

Pierwszym punktem zwiedzania były Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Dzięki zaangażowaniu Pani przewodnik poznaliśmy historię obiektu. Natomiast na lekcji muzealnej przenieśliśmy się w czasy dorożek i karet. Tutaj ogromne brawa za wytrwałość w trudach pogody – „ciągle pada” słychać było. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Tutaj poznaliśmy historię pomieszczeń tego niebywałego obiektu. Dowiedzieliśmy się m.in., iż zużywa on tyle prądu co 30 tyś miasto! Każdy z nas podziwiał panoramę Warszawy skąpaną w deszczu.

Wisienką na torcie było wizyta w Sejmie i Senacie RP. Dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Ziejewskiego – Posła na Sejm RP, mogliśmy znaleźć się w miejscu znanym nam tylko z mediów. Po wspólnym obiedzie ufundowanym przez Pana Posła wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.