GMINNY FESTYN EDUKACYJNO – ZAWODOZNAWCZY

W dniu 23.03.2023 roku grupa uczniów Zespołu Szkół w Lubawie wraz z opiekunami brała udział w Gminnym Festynie Edukacyjno – Zawodoznawczym, który odbył się po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Tuszewie. Festyn ten zaplanowano jako cykliczne wydarzenie, które odbywać się będzie co roku w innej szkole podstawowej w Gminie Lubawa.

Przedstawiciele Zespołu Szkół w Lubawie przygotowali nie tylko wyczerpujące informacje na temat szkolnej oferty edukacyjnej, ale również kilka atrakcji. Uczniowie zaproszonych szkół mogli poeksperymentować i stać się choć na chwilę elektrykiem, logistykiem, technikiem rachunkowości czy robotyki. W atrakcyjnej formule, pełnej doświadczeń i zadań tematycznych, przedstawiciele naszej szkoły przybliżyli konkurencyjne na rynku pracy zawody. Nasze stoisko cieszyło się niemałym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że udało się w tak krótkim czasie przekonać młodzież, która niedługo będzie podejmować ważne życiowe decyzje dotyczące wyboru zawodu, iż Zespół Szkół w Lubawie to szkoła gwarantująca wykształcenie na wysokim poziomie, otwierająca drogę na prestiżowe studia lub umożliwiająca podjęcie wymarzonej i dobrze płatnej pracy.

 

C Z E K A M Y  NA WAS !!!

Przygotowała – Komisja ds. Promocji Szkoły