Wizyta klasy 1D w zakładzie IKEA Industry

W dniu 15.03.2023 klasa 1D o profilu technik logistyk odwiedziła zakład IKEA Industry w Lubawie. Nasza wycieczka rozpoczęła się w Centrum Szkoleniowym gdzie wysłuchaliśmy prezentacji zakładu, poznaliśmy organizację pracy i przebieg procesów technologicznych oraz zapoznano nas z zasadami BHP dla odwiedzających. Następnie wraz z przedstawicielami zakładu zwiedziliśmy:
1.Centrum stanowisk logistycznych, czyli miejsce w którym każdy pracownik ma przydzielone swoje stanowisko pracy. Każda z pracujących tam osób przedstawiła nam krótko zakres swoich obowiązków.
2.Magazyn wysokiego składowania, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda proces zarządzania przechowywanym towarem.
3.Magazyn wyrobów gotowych, czyli miejsce składowania z którego transport towarów do załadunku odbywa się z wykorzystaniem wózków widłowych.
Przewodnicy interesująco i z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na każde zadane przez nas pytanie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji i wzbogaciliśmy swoją dotychczasową wiedzę.
Na koniec wycieczki otrzymaliśmy upominki firmowe, co było dla nas miłym zaskoczeniem .
Z pewnością tego rodzaju zajęcia edukacyjne umożliwiają obserwację rzeczywistej pracy oraz przebiegu procesów logistycznych, a nie bazowanie tylko na własnej wyobraźni podpartej wiedzą z podręczników szkolnych.

Daria Żurańska kl. 1D