„Mój rodzic jest fajny”- lekcja projekt

Klasa 2A gościła na lekcji wychowawczej kolejnego rodzica, dziś o swojej pracy, swoich zainteresowaniach opowiedziała nam mama Zuzanny Ismer – Sylwia Ismer. Często rodzice chwalą się swoimi dziećmi a my chcemy pochwalić się swoimi rodzicami.

Pani Sylwia na co dzień pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej i pomaga ludziom, którzy liczą na wsparcie, zrozumienie, ciepłe słowo-pomoc. Choć ta praca jest trudna, przynosi mamie Zuzi dużo satysfakcji. Poza tym Pani Sylwia ma wiele innych zainteresowań, co udowodniła  uczennicom. W kilka chwil klasa zamieniła się w „czekoladową rzekę” a drużyny musiały po „piankach” przedostać się na drugi brzeg. Każda z  drużyn musiała zmierzyć się nie tylko z czasem, ale tez opracować strategię, by przedostać się na drugą stronę. Ta zabawa dostarczyła wielu emocji, ale i pokazała, ze współpraca to waza sprawa.

Mama Zuzi w nawiązaniu do swojej pracy rozmawiała z dziewczynami o wadze wszystkich uczuć i o zaspokajaniu najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka, które pozwolą na realizowanie się w dalszym ich życiu.  To była bardzo cenna lekcja. Nie wystarczyło czasu na inne ciekawe rzeczy związane z pracą i zainteresowaniami Pani Sylwii, choćby  jak na przykład w przyszłości będą wyglądały Ośrodki Pomocy Społecznej  czy co to są fundacje. Dziękujemy za odwiedziny i udowodnienie, ze „ Mój rodzic jest fajny”.