Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Każdego roku w październiku obchodzony jest „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. To dobra okazja do pokazania dorobku i potencjału naszej biblioteki, jej pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także zorganizowania różnego rodzaju aktywności i promocji czytelnictwa.

W tym roku jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostało wybrane: „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

W bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa poświęcona miesiącu bibliotek szkolnych.  Wystartowała również akcja „Książki, które chciał(a)bym przeczytać” – uczniowie oraz nauczyciele mogą głosować na książki, które chcieliby przeczytać w bibliotece szkolnej. Książki z największą ilością głosów zostaną zakupione w styczniu 2023 roku.

Dnia 18. października odbędzie się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Przerwa na czytanie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Udział w akcji wezmą wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

W celu promocji czytelnictwa, na uczniów wypożyczających książki
w październiku, czekają  „zdrowe cytaty”. Co to takiego? Zapraszam do biblioteki – przekonajcie się sami.

Magdalena Miszczak