Wycieczka

Proces integracji w klasie 1N trwa. Już we wrześniu młodzież wspólnie z opiekunami Panią Katarzyną Granacką i Panem Krzysztofem Bartkowskim oraz mamami Oli, Adriana i Nikodema wyruszyli skoro świt, w strugach deszczu  na wycieczkę do Bydgoszczy i Torunia.

Program był napięty ale daliśmy radę. Nasza przygoda zaczęła się od Parku 17 – trampoliny i painball laserowy.

Następnie udaliśmy się do nietuzinkowego Muzeum Historii Brudu i Mydła. Tutaj podczas warsztatów wykonaliśmy pachnące mydełka. Dalej wysłuchaliśmy, jak to ludzie radzili sobie z higieną w czasach od starożytności do dziś. Było o łaźniach rzymskich, Wersalu Ludwika XVI, strojach kąpielowych unisex oraz pralce Frani i mydełku FA. 

Po obiedzie przejechaliśmy autokarem na Stare Miasto w Toruniu. Tutaj dzięki supeeeeer przewodnikowi Pawłowi Pilarskiemu dowiedzieliśmy się kto z nas ma najwięcej za uszami oraz, że pierniki z pieprzem smakują najlepiej. Toruń został odkryty na nowo!

Z torbą nowych doświadczeń i wiedzy o sobie nawzajem, nasza podróż dobiegła końca długo po zachodzie słońce.