UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Ostatni przed wakacjami dzwonek w Zespole Szkół w Lubawie zabrzmiał 24 czerwca 2022 r. Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor – Joanna Wrońska. Kierując swoje słowa do młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół oraz zaproszonych gości pani wicedyrektor podkreśliła, iż kończący się rok szkolny był czasem intensywnej pracy i zmagania się z licznymi trudnościami, ale obfitował też w wiele uczniowskich sukcesów w różnych dziedzinach. Pani wicedyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek i trud włożony w naukę oraz życzyła wszystkim efektywnego letniego wypoczynku.

Podczas uroczystości głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców – pan Roman Gancarz oraz pan Piotr Kamiński. Obaj panowie życzyli uczniom i nauczycielom udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Ważną częścią uroczystości było pożegnanie pani Elżbiety Kuligowskiej i pani Mirosławy Szczepańskiej przechodzących na emeryturę. Do obu pań słowa podziękowania za wieloletnią pracę w Zespole Szkół skierowała pani wicedyrektor – Joanna Wrońska, życząc jednocześnie zasłużonego odpoczynku oraz realizacji marzeń i planów, na które do tej pory brakowało czasu. Obie panie pożegnano burzą braw i koszami ze słodkościami.

Integralną częścią uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen – co najmniej 4,75. W tym roku szkolnym wręczono 101 takich świadectw. Uczniowie otrzymali także nagrody za osiągnięcia w zawodach sportowych oraz konkursie historycznym.

Z kolei pani pedagog – Beata Pańczak, w imieniu swoim oraz pana Martyna Jakubowskiego, podziękowała młodzieży uczestniczącej w projekcie edukacyjnym pn. „Lekcja Lubawa”. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli obejrzeć jego efekt – teledysk pt. „Konsekwencja”. Młodzież biorąca w nim udział została nagrodzona gromkimi brawami oraz upominkami.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do klas. Po otrzymaniu świadectw i nagród oraz pożegnaniu się z wychowawcami, mogli rozpocząć tak długo wyczekiwane wakacje.

„Wakacje, znowu są wakacje.
Na pewno mam rację, wakacje znowu są” 

Kabaret OT.TO „Wakacje”