KONKURS – WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

W maju podczas lekcji historii uczniowie klas 2 B i 2 H, pod kierunkiem Pani Katarzyny Granackiej, realizowali treści dotyczące okoliczności rozbiorów Polski oraz uchwalenia pierwszej w Europie KONSTYTUCJI.

Uczniowie wzięli udział w klasowych konkursach wiedzy dotyczących powyższych zagadnień. Celem projektu było pokazanie kolejnego, ciekawego sposobu poszerzania wiedzy historycznej. Młodzież w grupach, w oparciu o materiał źródłowy przygotowała pytania. Finałem pracy był konkurs WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

KLASA 2H

Pierwsze miejsce – Jakub Krawczyk

Drugie miejsce – Róża Tyburska

Trzecie miejsce – Marcelina Waśniewska

KLASA 2B

Pierwsze miejsce  – Bartosz Karpiński

Drugie miejsce  – Krzysztof Nowak

Trzecie miejsce  – Agata Licznerska

 

Uczniowie na forum klasy otrzymali nagrody rzeczowe!

Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.