AKCJA EKOLOGICZNA „CZYSTE JEZIORA I RZEKI”

„Śmieci segregujesz – ziemię ratujesz!” to hasło tegorocznej XXI edycji akcji ekologicznej „Czyste Jeziora i Rzeki”.       

13 maja 2022r., po koniecznej, pandemicznej przerwie, nasza szkoła ponownie wzięła udział w wiosennym sprzątaniu lubawskich rzek i najbliższych okolic. Uczniowie klasy 3H Technikum Rolniczego wraz  z opiekunem Dorotą Wiśniewską udali się nad pobliską Sandelę.

Sprzątano, z wielkim poświęceniem uczniów, nurt rzeki, tereny nadbrzeżne. Znaleziono wiele śmieci, które po segregacji umieszczono się w odpowiednich workach. Uczniowie wyciągali z wody butelki, puszki, folie, metalowe elementy, fragmenty ubrań.

Uczniowie na koniec akcji stwierdzili, że tego typu działania są potrzebne, przywracają w miarę naturalny stan środowiska, pomagają przyrodzie w samoregulacji. Uczą też wielu poprawnych zachowań ekologicznych.

Dziękuję wszystkim za udział i wytrwałość w sprzątaniu.

Dorota Wiśniewska