LUBAWA NA PIĄTEK

W listopadzie w Zespole Szkół w Lubawie swoją inaugurację miał konkurs szkolny „Lubawa na piątek”, którego organizatorami  są Panie Katarzyna Granacka i Katarzyna Bartkowska, nauczycielki historii. Celem konkursu jest propagowanie historii regionu Ziemi Lubawskiej, znajomości baśni, legend oraz dziejów, osób i instytucji związanych z Lubawą.

Uczniowie podczas długich przerw w każdy piątek otrzymują za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus link do testu składającego się z pięciu pytań zamkniętych. Wygrywa ten, kto najszybciej odpowie prawidłowo na wszystkie pytania. Raz w miesiącu, z pośród zwycięzców poszczególnych tygodni, zostanie wyłoniony BOHATER MIESIĄCA. Nagrodą jest bilet dla dwóch osób do kina „Pokój” w Lubawie.

Frekwencja uczestników rośnie z tygodnia na tydzień. Cieszy szczególnie fakt tak wielu poprawnych odpowiedzi udzielanych przez uczniów. Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpiszę się w kalendarz roku szkolnego i będzie wydarzeniem cyklicznym w Zespole Szkół Lubawie.

Ogłaszamy wyniki kolejnych miesięcy. W lutym wygrała Patrycja Drzymalska z klasy 1 A. Natomiast zwycięzcą marca został Wojciech Machnij z klasy 1 N. Trzeba tutaj dodać, iż pokonał on swojego klasowego kolegę Marcina Borkowskiego o kilka sekund. Zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do udziały w kolejnych piątkach z konkursem LUBAWA NA PIĄTEK. Do zobaczenia na długiej przerwie!

Organizatorzy szkolnego konkursu „Lubawa na piątek” – Katarzyna Bartkowska i Katarzyna Granacka