XV Turniej Sportowo-Rekreacyjny z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz zawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kwidzynie

W dniu 10 listopada 2021 roku odbyła się kolejna edycja turnieju Sportowo-Rekreacyjnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanego przez Klub Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie.

Uczestnicy zawodów zmagali się w konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, testu z wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości przez Polskę oraz testu sprawności fizycznej.

Młodzież Zespołu Szkół w Lubawie zajęła III miejsce w klasyfikacji końcowej. Bezkonkurencyjni okazali się w strzelaniu z broni pneumatycznej gdzie zajęli 1 miejsce.

Skład drużyny ZS Lubawa: Weronika Bartczak (klasa IIIBgi), Adam Malinowski (klasa IIIBgi), Dominika Truszczyńska (klasa IIIB8).

 

Natomiast w dniu 8 listopada 2021r. w Kwidzynie klub strzelecki GWARD przeprowadził zawody strzeleckie z broni sportowej palnej dla młodzieży Zespołu Szkół w Lubawie. Dla większości młodzieży był to pierwszy kontakt z bronią palną, co powodowało dodatkowe emocje związane z nabyciem umiejętności posługiwania się tym typem broni.

Wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

Kategoria dziewcząt:

  1. Januszewska Oliwia (IIINgi) – 128 pkt
  2. Krezymon Alina (IVH) – 125 pkt
  3. Junkier Agnieszka ( IIIG) – 123 pkt

Kategoria chłopców:

  1. Raszkowski Olivier (IH) – 125 pkt
  2. Wojtkiewicz Marcin (IN) – 117 pkt
  3. Zawadzki Nikodem (IIIB) – 113 pkt