Spotkanie z p. Martyną Szabadi

Spotkanie z p. Martyną Szabadi – absolwentką LO w Lubawie i NYU Stern School of Business (USA).
16.03.2020r. klasa II Ngi brała udział w spotkaniu ze specjalnym gościem Panią Martyną Szabadi (zd. Pańczak)(prywatnie córką naszej Pani pedagog). Pani Martyna jest absolwentką naszego Zespołu Szkół oraz NYU Stern School of Business (USA). Obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku będąc wspólnikiem firmy konsultingowej Doyen New York i współpracuje z markami takimi jak Levi’s, Chanel, czy Dolce&Gabbana.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie mogą mieć możliwości po ukończeniu szkoły, jak wyglądają studia za granicą oraz jak można sobie samemu poradzić finansowo, głównie dzięki różnym stypendium. Pani Martyna chętnie podzieliła się swoim doświadczeniem oraz z przyjemnością odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Cała rozmowa odbywała się w języku angielskim, aby uczniowie mogli poćwiczyć i rozwinąć swój język. Było to bardzo motywujące spotkanie, które pokazało nam, że dzięki naszej pracy i determinacji nawet studia i praca w Nowym Jorku są możliwe. A nauczanie zdalne uświadomiło nam, że na lekcjach angielskiego możemy się spotykać z ludźmi z całego świata.
Opracowała Julia Rochon, kl. IINgi