Sztafety na medal

13 października 2020 r w Biskupcu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z Zespołu  Szkół w Lubawie. Reprezentacja szkoły liczyła po  sześć osób (sztafeta żeńska i sztafeta męska ). Każdy uczestnik miał do pokonania dystans 1200 m chłopcy i 1000 m dziewczęta. Pierwsza do rywalizacji wojewódzkiej wyruszyła sztafeta damska. Pomimo obostrzeń pandemii na starcie stanęło sześć drużyn z całego województwa. Rywalizacja była bardzo zacięta aż do ostatniej zmiany, gdzie dziewczęta z Lubawy pozostawiły wszystkie sztafety z tyłu i wygrały bieg. Uzyskały tytuł najlepszej sztafety w województwie wśród szkół średnich. Chłopcy także spisali się na medal i ostatecznie zajęli drugie miejsce, nieznacznie ustępując sztafecie z Paslęka.  Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Najlepsze drużyny mogą reprezentować szkołę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Olecku. Opiekunami na zawodach wojewódzkich byli nauczyciele wychowania fizycznego Sławomir Wiśniewski i Mirosław Gajewski. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.