ELIMINACJE SZKOLNE DO POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „O PIÓRO STAROSTY”

19 lutego 2020 r. odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty”.

W zmaganiach z zawiłościami ortografii języka polskiego postanowiło wziąć udział 28 uczniów. Dyktando do najprostszych nie należało, dlatego też żadnemu z uczestników konkursu nie udało się napisać go bezbłędnie. Problemy sprawiały m.in. takie sformułowania, jak: ,,pseudo-Polak”, ,,szwendał się z wolna”, ,,z cicha pęk”, ,,nużące wynurzenia”, ,,znienacka wychynął”, ,, jasnozielonej brei”.

Po sprawdzeniu prac,  komisja konkursowa składająca się z Pań polonistek: Anny Modrzewskiej, Danuty Jaworskiej oraz Hanny Dembickiej-Łaseckiej wyłoniła zwyciężczynie, które popełniły najmniejszą ilość błędów w dyktandzie konkursowym.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce –  Katarzyna Szymańska z kl. II A

II miejsce –  Martyna Tomaszewska z kl. II A

III miejsce –  Paulina Nowakowska z kl. I D8

Laureatki konkursu z rąk Dyrektor Szkoły – Pani Anny Empel otrzymały nagrody rzeczowe, ponadto wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Uczennice, które zajęłyI i III miejsce jako reprezentantki klas liceum i technikum, wezmą udział  w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,O Pióro Starosty”, który odbędzie się 11 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Iławie.

Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Do kolejnych zmagań z językiem polskim zapraszamy w przyszłym roku.