Zawody II stopnia (okręgowe) XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Jak bardzo zaskoczyła nas, ale i ucieszyła wiadomość, że trzech uczniów  naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zawody II stopnia odbyły się dnia 09.01.2020 r. w Olsztynie, a udział wzięło 17 uczniów z 9 szkół naszego województwa.

Wspomnieć należy, iż przyjęta formuła olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Celem olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Hasłem bieżącej olimpiady jest „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”.

Dzięki wsparciu NBP i życzliwości PWE wszyscy uczestnicy zawodów II stopnia XXXIII OWE oraz ich nauczyciele zostali nagrodzeni książką Sopoćki pt. „Zaskakujący kapitalizm. Miraże ekonomii XXI wieku” (PWE 2019).

 

         W dniu 10.02.2020 r. Komitet Główny OWE ogłosi listę osób zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (centralnych), które odbędą się w dniach 4 i 5 kwietnia 2020 r. w Serocku.

 

Dziękuję uczennicom, które wzięły udział w zawodach II stopnia, tj.

  1. Dąbrowska Ewelina kl. III H
  2. Dudek Natalia kl. III H
  3. Piontkowska Weronika kl. IV H

Opiekun: Agnieszka Wiśniewska