„Turbolandeskunde- Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

          W dniu 06.12.2019r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu „Turbolandeskunde- Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.  W kolejnej już VI edycji tego konkursu tematem była Szwajcaria. Uczniowie w 3- osobowych drużynach  odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych informacji o Szwajcarii, ale również z historii, gospodarki, kultury, sportu. Test składał się  z pytań otwartych i zamkniętych. Udział wzięło 5 drużyn, a wśród nich najlepszym teamem okazała się drużyna z klasy 3G w składzie:

– Julia Sołobodowska

– Joanna Neumann

– Martyna Nidzworska

Pozostałe drużyny:

II miejsce klasa II A

– Martyna Tomaszewska

-Katarzyna Florkowska

-Katarzyna Szymańska

III miejsce klasa 1A8

– Matylda Wodzyńska

-Agata Grzywacz

-Klaudia Narojczyk

IV miejsce klasa 1Agi

-Aleksandra Wysocka

-Julia Pakalska

-Agata Szymańska

V miejsce klasa II G

– Klaudia Ossowska

-Monika Olszewska

-Aleksandra Raszkowska

Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.