Mamy Laureata!!!

Dla nich podatki nie są niczym skomplikowanym! Są tylko częścią wiedzy, którą mogą się pochwalić przed niejednym prawnikiem czy księgową. Mowa o trójce uczniów z Zespołu Szkół w Lubawie, którzy awansując do finału konkursu na szczeblu ogólnopolskim, odwiedzili Katowice – stolicę Górnego Śląska. 

Dnia 12 kwietnia 2019 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbył się IX Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. 

Wymagającym zagadnieniom skomplikowanego prawa podatkowego sprostali: 

Agnieszka Bukowska – III LO
Sylwia Pruchniewska – III TEk
Łukasz Łużyński – II LO

 Cała trójka uzyskała bardzo wysoki wynik w teście pisemnym.

W ścisłej czołówce 26 uczniów spośród 49 uczestników znalazło się dwoje z nich – Sylwia oraz Łukasz. Przed komisją konkursową odpowiadali oni na wylosowany przez siebie zestaw, składający się z 3 pytań z zakresu: podatków, rachunkowości, ekonomii oraz doradztwa podatkowego.

Ogromnym zaskoczeniem, zarówno dla uczniów, jak i dla Pani Jolanty Kamińskiej – opiekunki naszych finalistów – było ogłoszenie wyników. Okazało się wówczas, że Łukasz uplasował się na drugim miejscu uzyskując tytuł Laureata na szczeblu krajowym. 

Konkurs zakończył się zorganizowaną przez organizatorów konkursu ciekawą wycieczką do kopalni „Sztolnia Królowa Luiza” w Zabrzu.

Gratulujemy naszej lubawskiej „trójce” oraz Pani Jolancie 🙂